قوانین و مقررات

ثبت نام و سفارش کالا و خدمات در سایت فراسنجش لب به معنای آگاهی از قوانین و مقررات فراسنجش لب و پذیرش آن از سوی کاربر می باشد

قوانین و مقررات

صفحه قوانین و مقررات حاضر به‌مثابه یک توافق است که به‌موجب ماده 10 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران یک قرارداد قانونی و لازم‌الاجرا تلقی می‌گردد و کلیه کاربران و اشخاصی که به هر نحوی و با هر وسیله‌ای از سایت فراسنجش لب استفاده می‌نمایند تابع این توافق هستند.

تعاریف و کلیات

قوانین جمهوری اسلامی ایران منظور از قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین و مقرراتی است که به تصویب مجلس شورای اسلامی یا سایر نهادهای قانونی رسیده باشد و به‌صورت لازم‌الاجرا درآمده باشد. ازجمله قوانینی که سایت فراسنجش لب تابع آن می‌باشد قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از مصرف‌کننده است.

توافق: منظور از توافق، صفحه قوانین و مقررات حاضر می‌باشد که به‌موجب ماده 10 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران یک قرارداد قانونی و لازم‌الاجرا تلقی می‌گردد و تنظیم‌کننده روابط بین فراسنجش لب و کاربران می‌باشد.

سایت: در توافق حاضر هرکجا از کلمه «سایت» استفاده شده است منظور سایت فراسنجش لب می‌باشد.

محصولات آموزشی: منظور از محصولات آموزشی، تمام آموزش‌هایی است که در بخش «محصولات» یا بخش‌های دیگر سایت فراسنجش لب موجود است. چه این آموزش‌ها به‌صورت دانلودی باشد چه فیزیکی. چه کتاب باشد چه دی‌وی‌دی آموزشی. چه آموزش ضبط ‌شده باشد.

فراسنجش لب در چارچوب قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند و کلیه کاربران نیز ملزم به پایبندی به این قوانین هستند.

موضوع فعالیت سایت فراسنجش لب

سایت فراسنجش لب در زمینه تهیه و توزیع محصولات ، لوازم ،دستگاه ها و مواد آموزشی ،آزمایشگاهی و بیمارستانی فعالیت می‌کند و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

خدمات سایت فراسنجش لب به‌طورکلی به شرح زیر است:

-       فروش محصولات کمک آموزشی

-       فروش کالا ، محصولات ، دستگاه ها ، مواد و تجهیزات آزمایشگاهی

-       فروش کالا ، محصولات ، دستگاه ها ، مواد و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

قوانین و مقررات استفاده از خدمات فراسنجش لب به شرح زیر می باشد. توصیه می شود قبل از سفارش کالا یا خدمات این صفحه را به دقت مطالعه فرمایید.

الف- مقررات حساب کاربری

1)   هر شخصی فقط می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و درصورتی‌که بعدا مشخص شود شخصی بیش از یک حساب کاربری داشته است، سایت فراسنجش لب می‌تواند آن حساب‌ها را حذف و دسترسی کاربر به پروفایل کاربری خود را قطع نماید و کاربر نیز حق هیچ‌گونه اعتراضی نسبت به این اقدام  را ندارد.

2)   اشخاص برای عضویت در سایت باید از اطلاعات و مشخصات هویتی خودشان استفاده نمایند و سایت فراسنجش لب هیچ‌گونه مسئولیتی در ازای تخلف از این ماده ندارد.

3)   اشخاص باید در ایجاد حساب کاربری خود دقت کافی نمایند تا اطلاعات و مشخصات واقعی خود را صحیح و کامل ثبت نمایند. فراسنجش لب مسئولیتی در قبال نادرست بودن اطلاعات کاربر ندارد.

4)   در صورتی که معلوم شود شخصی به تبلیغات منفی، نادرست، ناروا و یا مغرضانه علیه فراسنجش لب پرداخته یا می‌پردازد، خواه این فعالیت‌ها در فضای آنلاین باشد خواه آفلاین، فراسنجش لب می‌تواند حساب کاربر را حذف و شخص خاطی را از سایت اخراج نماید.

5)   کاربر باید در حفظ و نگهداری اطلاعات خود کوشا باشد و اطلاعاتی مانند نام کاربری، اطلاعات تماس و رمزهای عبور را نزد خود محرمانه نگه دارد. در صورت تخلف از مفاد این ماده و افشای اطلاعات کاربر، سایت فراسنجش لب هیچ مسئولیتی ندارد و تمام مسئولیت‌ها و عواقب بر عهده خود کاربر است.

6)   کاربر نباید در سایت اظهاراتی (Comment) را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد.همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی‌شود. همچنین کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را  از دست می‌دهد.

ب- مقررات مربوط به سفارش کالا

1)   کاربر موظف است در هنگام ثبت سفارش کد ملی ، آدرس، کد پستی و اطلاعات تماس خود را به درستی وارد کند. این اطلاعات در پردازش و ارسال سفارش تاثیرگذار خواهد بود و لذا عواقب ناشی از بی دقتی در این مورد تماما متوجه شخص کاربر می باشد.

2)   کاربر می تواند در صورت نیاز و در هر زمان قبل از پرداخت مبلغ سفارش خود را لغو کند.

3)   سفارش های پرداخت شده تنها در صورتی قابل لغو هستند که سفارش پردازش و ارسال نشده باشد. در این موارد بعد از اعلام کاربر سفارش توسط مدیریت فراسنجش لب لغو شده و مبلغ پرداختی به اعتبار حساب کاربری کاربر سفارش دهنده اضافه خواهد شد.

4)   بعد از پردازش و ارسال سفارش به هیچ وجه امکان لغو آن وجود ندارد.

5)   کاربر می تواند در زمان دریافت سفارش قبل از باز کردن بسته نسبت به اعلام نارضایتی و بازگشت محصول اقدام کند. در این حالت بعد از دریافت کالای برگشتی هزینه آن به اعتبار حساب کاربری کاربر سفارش دهنده اضافه خواهد شد. (هزبنه حمل کالا در هر مورد رفت و برگشت با کاربر می باشد) در صورت تایید و تحویل کالا به کاربر ، بازگشت کالا امکان پذیر نمی باشد

6)   فراسنجش لب تمام محصولات را به‌صورت کاملا سالم به اداره پست ، تیپاکس ، ایران پیام ، صبا کالا و باربری تحویل می‌دهد و هر یک از شرکت های باربری متعهد هستند با رعایت نکات ایمنی محصولات را به مقصد برساند. درصورتی‌که محصول ارسال‌شده دچار نقص و اشکالی باشد ،سایت فراسنجش لب هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت و مسئولیت بار ، برعهده خریدار و شرکت باربری می باشد (مسئولیت فراسنجش لب تحویل کالا به صورت صحیح در مکان فروشگاه این سایت می باشد )

7)   کاربر در صورت تمایل به عودت کالا (در زمان تحوبل) باید در نحوه بازگرداندن کالا دقت کند تا کالا سالم به دفتر فراسنجش لب برسد در غیر این صورت کالا متعلق به خریدار بوده و فراسنجش لب متعهد به عودت وجه نمی باشد. برای این منظور توصیه می شود از خدمات شرکت پست یا باربری های مطمئن استفاده کنید.

8)   هزینه ارسال پستی یا هزینه باربری در زمان عودت کالا به عهده کاربر می باشد.

9)   اگر براثر اشتباه سایت، محصولی موجود اعلام شده باشد درصورتی‌که موجودی آن صفر باشد، سایت این حق را دارد تا سفارش را باطل نماید.

10)  اگر بر اثر اشتباه، قیمت محصولی کمتر یا بیشتر اعلام شود، سایت می‌تواند خریدهای قبلی را باطل نماید تا ثبت سفارش با قیمت اصلی انجام پذیرد.

11) در بخش فروش مواد شیمیایی کسب و کار فراسنجش لب به صورت B2B هست و تنها دانشگاه و مراکز آموزشی و تحقیقاتی و شرکت های ثبت شده مجاز به ثبت سفارش هستند. بدیهی است در صورت عدم رعایت این مورد از سوی مشتریان فراسنجش لب مجاز است سفارش را لغو نماید.

12)  در رابطه با فروش تجهیزات بیمارستانی کسب وکار سایت به صورت B2B است و فروش فقط به داروخانه ها و مراکز درمانی انجام می شود بدیهی است در صورت عدم رعایت این مورد از سوی مشتریان فراسنجش لب مجاز است سفارش را لغو نماید.

پ - فورس ماژور

 منظور از فورس ماژور اتفاقاتی با منشا خارجی می‌باشد که خارج از اراده سایت بوده و بدون پیش‌بینی محقق شده باشد؛ مانند قطع سرتاسری اینترنت. در صورت وقوع فورس ماژور فراسنجش لب هیچ مسئولیتی مانند از دسترس خارج شدن سایت نخواهد داشت. همچنین در مواقعی ممکن است بنا به دلایلی سایت با مشکلاتی مانند از دسترس خارج شدن یا کندی مواجه شود که در این صورت نیز فراسنجش لب مسئولیتی ندارد.

ت - ارتباطات

1)   کاربر با ثبت‌نام در سایت یا ثبت کردن ایمیل در بخش‌های مختلف سایت و یا ارائه سایر اطلاعات تماس مانند شماره موبایل این حق را به سایت می‌دهد تا سایت در زمان‌هایی که صلاح می‌داند ایمیل‌ها یا پیامک‌هایی ارسال نماید. دریافت این ایمیل‌ها و پیامک‌ها اجباری نیست و فراسنجش لب این امکان را به کاربر می‌دهد تا به‌دلخواه خود بتواند از دریافت این پیام‌ها انصراف دهد.

2)   اطلاعات تماسی که کاربر در سایت ثبت می‌نماید، مانند شماره تماس، ایمیل و ، تنها اطلاعات موثقی است که سایت آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد. فراسنجش لب  تمام مکاتبات و پیگیری‌ها را از طریق همین اطلاعات تماس انجام می‌دهد و خود را در قبال اطلاعات تماسی دیگری پاسخگو و مسئول نمی‌داند.

3)   در صورت تغییر هر یک از اطلاعات ، کاربر باید مراتب را به سایت اطلاع‌رسانی نماید. اگر کاربر در ارائه اطلاعات جدید کوتاهی نماید هیچ مسئولیتی متوجه فراسنجش لب نخواهد بود.

4)   کاربر می‌تواند از طریق راه‌های تماسی که در صفحه «تماس با ما» سایت نوشته شده، با فراسنجش لب در ارتباط باشد.

ث - نظرات

1)   کاربر می‌تواند در بخش‌های مختلف سایت که امکان ثبت نظر وجود دارد نظر خود را ثبت کند.

2)   نظرات باید به فارسی نوشته شده باشد.

3)   نظرات فقط باید در خصوص موضوع همان محتوا باشد و کاربر به‌هیچ‌وجه اجازه ندارد درباره مسائل متفرقه مانند مسائل مذهبی و سیاسی نظری ثبت نماید.

4)   کاربر حق ندارد به شخص یا اشخاص دیگری توهین نماید یا نظری را بیان کند که مبین نقض حقوق دیگری باشد.

5)   سایت می‌تواند در نظرات تغییر و اصلاح ایجاد نماید و یا به‌کلی از انتشار آن‌ها جلوگیری به عمل آورد.

6)   سایت می‌تواند در مواقعی که صلاح می‌داند اقدام به حذف یا ایجاد تغییر در نظرات بنماید. مانند مواقعی که کاربر اطلاعات تماس شخصی یا لینکی را در نظر خود درج می‌نماید.

7)   در صورت نقض موارد بالا فراسنجش لب می‌تواند کاربر را از سایت اخراج نماید و حساب کاربری وی را حذف کند.

ج - مقررات مالی

1)   مبلغ موجودی اعتبار حساب کاربری غیر قابل برداشت است و کاربر تنها برای خرید کالا و خدمات از فراسنجش لب می تواند از آن استفاده کند.

2)   مبالغ ثبت شده در اعتبار حساب کاربری که مربوط به انصراف از سفارش و یا عودت کالا باشند از این قاعده مستثنی هستند و کاربر می تواند در هر زمان درخواست کند تا مبلغ از حساب کاربری وی کسر و به حساب بانکی وی (که پرداخت با آن انجام شده) واریز شود.

3)   کلیه واریز ها در این روش با استفاده از حواله پایا بوده و در اولین روز کاری بعد از ثبت درخواست انجام خواهد شد.